Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Konut Kredisi Nedir? Nasıl İşler?
Mortgage, İpotekli Konut Kredisi ya da Tutulu Satış Kredisi olarak da bilinir. Mortgage taşınmaz malın ipotek alınması şartıyla verilen bir tüketici kredisidir. Ödeme tamamlandığında, ipotek durumu ortadan kalkar. Mortgage kredisinin vadesi 1 ile 20 yıl arasında değişmektedir.

Mortgage Kredisinin Başlıca Türleri Şunlardır;

•  Ev (Konut) Kredisi; Ev (mesken) almak için için kullanılır.
•  Ofis / İşyeri Kredisi; Ofis, işyeri, imalathane satın almak için kullanılır.
•  Arsa Kredisi; Arsa ve bahçe finansmanını için kullanılır.
•  Konut Geliştirme Kredisi; Konutların yenileme, dekorasyon, tadilat ihtiyaçları için kullanılır.
•  İnşaat Kredisi; Kaba inşaatı bitmiş yapıların finansmanını desteklemek üzere kullandırılan bir bireysel kredi türüdür.
•  Refinansman Kredisi; Konut Kredisi Borç Transferi ve Yeniden Yapılandırma Kredisi olarak da bilinir. Mevcut konut kredisi borcunun daha uygun faiz ve vade koşulları ile değiştirilmesini sağlamak üzere alternatif olarak sunulan kredi türüdür.
İpotek kredi geri ödenene dek, bankaların taşınmaz mala el koyabilme yetkisini ellerinde tutması demektir. Bu nedenle geri ödeme zorluğu olduğunda karşılaşılabilecek riskleri iyi tartmak gerekir.

Mortgage Sistemi Nasıl İşler?


1. Vatandaş önce taşınmazı bulur ve satıcı ile pazarlığını yapar.
2. Bankaya gidip taşınmazı satın almak için kendisine gereken parayı bankadan talep eder.
3. Banka da gerekli araştırmayı (taşınmazın değer tesbiti, tüketicinin gelir bilgilerinin doğrulanması v.b.) yapar ve bunun karşılığında uygun bulursa tüketiciye krediyi verir.
Mortgage vermek için her banka değişik kriterler uygulamakta ve değişik kredi koşulları, faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri sunmaktadır. Ancak, hemen hemen her banka sizin düzenli bir geliriniz ve iyi bir kredi notunuz olmasını gerek koşacacaktır.

Siz de alabileceğiniz kredi miktarıyla aylık ödeme planınızı oluşturmak için hemen teklif alabilirsiniz
 
  ADRES: Karasu Terminali Yanı Karasu / SAKARYA
GSM: 0 535 7492430
E-POSTA: bilgi@citygayrimenkulkarasu.com